Головна

Чи спроможні ІГС запропонувати альтернативу інтернатам? Друкувати

22-23 липня у Києві відбувся відкритий простір “Яких змін потребує система захисту прав дітей?”. Захід було проведено в рамках Проекту Європейського Союзу «Посилення ролі громадянського суспільства в захисті прав дітей», який здійснюється Ресурсним центром ГУРТ у партнерстві з Молодіжним інноваційним центром «Медіа-М» та Представництвом благодійної організації «Кожній дитині» в Україні за фінансування Європейської Комісії.

У відкритому просторі взяли участь 75 експерти з Вінниці, Донецька, Києва, Комсомольська, Львова, Миколаєва, Одеси, Полтави, Тернополя, Харкова. 

Представники інститутів громадянського суспільства, державних установ та донорських організацій протягом двох днів ділились власним досвідом в сфері захисту прав дітей. В результаті обговорення учасники змогли знайти альтернативи вирішення проблем, що існують в системі захисту прав дітей, та започаткувати спільні ініціативи, які можуть прискорити вирішення існуючих проблем.

З усіма напрацюваннями учасників відкритого простору "Яких змін потребує система захисту прав дітей?" Ви можете ознайомитись тут.

Всі напрацювання та відеокоментарі учасників з’являлись на порталі ГУРТ одразу під час заходу. Всі, хто за певних причин не потрапив на відкритий простір, могли спостерігати за ходом подій онлайн. 

Онлайн до заходу приєднались 325 користувачів порталу ГУРТ.

Станіслав Топольницький, Представництво Європейського Союзу: Захист прав дітей - один з ключових пріоритетів Європейського союзу (відео)

Дар`я Касьянова, Фонд Ріната Ахмєтова "Розвиток України": сучасна система захисту прав дітей потребує кардинальних змін (відео)

Володимир Кузьмінській, Представництво «Кожній дитині» в Україні: інтернати не потрібні демократичній країні (відео)

Коаліції громадських організацій як ефективний інструмент впливу на політику уряду

В рамках проекту ЄС "Посилення ролі громадських організацій у захисті прав дітей" Ресурсний центр ГУРТ фасилітував створення Коаліцій ІГС, які працюють в інтересах дітей у Полтаві та Миколаєві.

Коаліції ІГС з Полтави та Миколаєва вже стали ініціаторами системи захисту прав дітей у своїх містах та приєднались до національної ініціативи ІГС щодо скасування доручення прем'єр-міністра України Миколи Азарова міністерствам і обласним адміністраціям щодо розвитку системи інтернатних закладів.

Василина Дибайло, Представництво "Кожній дитині" в Україні розповіла про результати зустрічі державних чиновників з представниками громадських організацій щодо доручення Миколи Азарова  спрямовувати дітей із малозабезпечених сімей на навчання в заклади для сиріт, відкрити при них дошкільні відділення, та створити перший заклад нового типу для сиріт в Київській області.

Ця зустріч відбувалась одночасно з відкритим простором 23 липня і представникам коаліцій громадських організацій вдалось домогтись скасування даного доручення.

Координатори регіональних коаліцій, які працюють у сфері захисту прав дітей, обмінялись практичними здобутками і обговорили спільні ініціативи, які покликані змінити існуючу систему захисту прав дітей.

Дмитро Мурашко, ФСЦ РУСАЛ: нам є чим гордитись (відео)

Ольга Латиш, Агенція розвитку Полтави: працюмо не заради громади, а разом з громадою (відео)

Повне уявлення про перебіг Відкритого простору, можна отримати, звернувшись за допомогою до цих посилань:

22 липня - перший день відкритого простору “Яких змін потребує система захисту прав дітей?”

23 липня - другий день відкритого простору “Яких змін потребує система захисту прав дітей?”

Напрацювання учасників

Список учасників відкритого простору

ФОТОГАЛЕРЕЯ: 

Учасники Відкритого простору

22-23.07.2010 Відкритий простір: "Яких змін потребує система захисту прав дітей?"

 
Проект фінансується Європейською Комісією

Логотип Європейського Союзу


Логотип ресурсного центру ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ, 2019.