Головна

Миколаїв впроваджуватиме механізм соцзамовлення, направленого на посилення роботи з дітьми Друкувати

У Центральній бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулося засідання робочої групи по розробці та впровадженню на місцевому рівні механізму соціального замовлення з надання послуг неприбутковими організаціями у сфері роботи з дітьми, в т.ч. з захисту прав дітей вразливих категорій, створення для них додаткових умов розвитку, самореалізації тощо.

Реалізація даної ініціативи стала можливою завдяки підтримці Ресурсного центру «ГУРТ» в рамках проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав дітей», який фінансується Європейською комісією та проекту "Інформаційна кампаія щодо забезпечення права дітей на виховання у сім'ї чи сімейному середовищі", який фінансується Канадським фондом підтримки місцевих ініціатив.  

Безумовно, тема впровадження соціального замовлення для громади вимагає консолідації зусиль, як і громадськості, так і органів влади та місцевого самоврядування. Проте передумови для успішної реалізації даної ініціативи вже є. Так у 2009 році миколаївська влада підтримала починання громадських діячів щодо створення спеціального дорадчого органу з питань захисту дітей. Цього року подібний напрям, але з вужчою спрямованістю, існуватиме в новостворюваній експертно-громадській раді при міськвиконкомі.

Учасники засідання обговорили першочергові завдання. Одним з яких визначено вивчити ринок соціальних послуг, які сьогодні надаються дітям в місті Миколаєві, як державними, муніципальними, так і громадськими організаціями й установами. При цьому звернувши особливу увагу на дітей шкільного віку від 6 до 17 років і отримання ними послуг в позашкільний та канікулярний час. В ході проведення дослідження, яке здійснить кафедра соціології Чорноморського державного університету ім. Петра Могили, планується проведення анкетування та опитування цільової аудиторії, фокус-групового дослідження з постачальниками і замовниками послуг тощо.

Як прокоментував один з учасників проекту, директор Фонду «Центр соціальних програм РУСАЛу» Дмитро Мурашко, після того, як будуть отримані результати дослідженнь, необхідно буде сформувати загальне бачення і зрозуміти який ефект зможе отримати громада (і зокрема, діти) від впровадження соціального замовлення. Тому вже зараз те об’єднання організацій, яке вже сформоване і відкрито для подальшого входження нових учасників, працюватиме зі всіма зацікавленими сторонами.

Учасники організацій небайдужих до інтересів громади (станом на 15.02.2010р.):

 • Центр соціальної активності та партнерства Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького  
 • ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»  
 • Миколаївський міський клуб волонтерів − ММБФ «МЕТА»  
 • Миколаївський клуб сприяння сталому розвитку і будівництва громадянского суспільства «Спільні дії»  
 • МОВ Всеукраїнського комітету оборони прав людини  
 • Миколаївський фонд «Дітям України»  
 • МОГО РНО «Русич»  
 • МОБФ «Індиго»
 • ЧДУ ім. П. Могили  
 • МОБФ «Сприяння дітям»
 • ММБФ «Фонд ЛАСКА «Сприяння економічним і соціальним реформам»  
 • Центр сімейного розвитку «Долоньки»  
 • Фонд «Центр соціальних програм РУСАЛу»  

Контактна інформація: 0674931449,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 
Проект фінансується Європейською Комісією

Логотип Європейського Союзу


Логотип ресурсного центру ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ, 2019.